HAKKIMIZDA

20 yılı aşkın deneyim ve 42 kişilik uzman kadromuzla, hedefimiz %100 müşteri memnuniyeti!

Rasyonet Hakkında

Sermaye piyaslarına yönelik faaliyet gösteren bankalar, aracı kurumlar, emeklilik şirketleri, portföy yönetim şirketleri ve reel sektör finans profesyonellerine yönelik katma değerli analiz platformları sunmaktayız.

Hisse senetleri, yatırım fonları, bireysel emeklilik fonları, sabit getirili menkul kıymetler, şirket ve sektör haberleri, para piyasaları ve çapraz kurlar, makro ekonomik veriler ve tahminler, bankacılık ve sigorta sektörüne yönelik tüm veri ve uygulama ihtiyaçlarınız için yanınızdayız. Borsa İstanbul ve global hisse senetlerine yönelik kapsamlı analizler, Makro Ekonomik analizler, Yatırım fonları ve BES Analiz, Yatırımcı İlişkileri, Robo-Danışmanlık, Finans Portalları ve Mobil uygulamalara yönelik Web Servis hizmetlerimizden yararlanmak için lütfen bizimle temasa geçin.

MİSYONUMUZ

Sermaye piyasaları bilgi ve katma değerli analizlerinin uluslararası standartlarda, en son teknolojileri kullanarak yurtiçinde ve yurtdışında sunum ve dağıtımını yapan kendi alanında öncü kuruluş olmak.

VİZYONUMUZ

Global sermaye piyasaları bilgi ve katma değerli analizlerini en hızlı, en doğru ve güvenilir bir şekilde sunarak müşterilerimizin rekabet gücünü arttırmak, finans piyasasında sunulan hizmetlerin ve analizlerin kalitesinin yükseltilmesine yardımcı olmak. 


YÖNETİM KADROMUZ

ORKUN BARIN

KURUCU | GENEL MÜDÜR

Orkun 1991 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği lisansı almış, hemen ardından yüksek lisansını tamamlamıştır. Üniversite yıllarında başlayan borsa şirketlerinin analizine ilişkin merakı Rasyonet’in kurulmasına ana sebep olmuştur. Sermaye piyasalarının her alanındaki derin bilgi birikimini teknolojik yetkinliği ve kullanıcı deneyimine olan ilgisi ile birleştirerek eşsiz analiz platformları tasarlamaktadır.

ALİ ÇAVUŞ

YÖNETİCİ ORTAK

Ali 2007 yılında Uluslararası Kıbrıs Universitesi Bilgisayar Muhendisliği bölümünü tamamlamasından kısa bir süre sonra Rasyonet’e katılmıştır. Yeni teknolojileri araştırma, sistem tasarlama ve yazılım geliştime mesleği olmasının yanısıra aynı zamanda hobileridir. Takım çalışmasındaki başarısı ve işine olan tutkusu ile şirketimize büyük katkılar sağlamış ve Mart 2016 itibarıyle şirket ortağı olmuştur.

ÖMER GÜLDAŞ

YÖNETİCİ ORTAK

Ömer Uluslararası Kıbrıs Universitesi Bilgisayar Muhendisliği bölümünü tamamladıktan hemen sonra 2008 yılında Rasyonet ekibine katılmıştır. Hızlı öğrenen, çözüm odaklı, çalışkan, enerjisi hiç bitmeyen, güleryüzü ve sakinliği ile hem örnek bir mühendis hem de örnek bir takım arkadaşı olan Ömer Risk Uygulamalarımızın başarısındaki anahtar kişidir. Mart 2016 itibarıyle şirket ortağı olmuştur.

SAVAŞ ÖZER

YÖNETİCİ ORTAK

Savaş 2007 yılında Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği’ni birincilikle tamamlamasının hemen ardından Rasyonet ekibine katılmıştır. Yaratıcılığı, çalışkanlığı, araştırma ve yazılım geliştirmeye olan tutkusu sayesinde kısa sürede ekibin en değerli üyelerinden biri haline gelmiş ve 2013 yılında şirket ortağı olmuştur.

VAHİDE UNUTMAZ BARIN

YÖNETİCİ ORTAK

Vahide 1991 yılında İ.T.Ü. Bilgisayar Mühendisliği lisansı ve hemen ardından aynı bölümde yüksek lisansını tamamlamış olup, 20 yılı aşkın bir süredir yazılım sektöründe değişik kademelerde çalışmaktadır. Yazılımda kalite, proje yönetimi ve yazılım ihracatı ilgi alanlarıdır. 2013 yılında şirket ortağı olmuştur.

ZAMAN TÜNELİ

2000 yılında Orkun Barın ve Mehmet Erdinç Özel tarafından kurulan Rasyonet, sermaye piyasalarındaki bilgi ve deneyimini arttırmaya devam ediyor.
2019
PortfolioBase Entegre Portföy Yönetim Sistemi Fon Modülleri Piyasada
2018
EquityRT Platformumuzu Cloud üzerine taşıdık
2017
EquityRT Platformu ile Dünya Borsalarına Erişim Sağladık
2014
Risk Platformunu Piyasaya Sunduk
2013
Türk Bankacılık Sektör Bilgilerinin Sunumuna Başladık
2012
Bono Analiz Platformunu Kullanıma Sunduk
2011
İlk Yazılım İhracatını StockGround ile Yaptık
2010
PRP Fon Analiz Platformunu Piyasaya Sunduk
2008
StockGround Finansal Analiz Platformunu Piyasaya Sunduk
2005
İ.T.Ü. ARI Teknokent’e Kabul Edildik
2003
Bono Bilgilerinin Sunumuna Başladık
2002
Fon Bilgilerinin Sunumuna Başladık
2000
Şirket Kuruluşu ve Hisse Senedi Analiz Uygulamasının İlk Kullanıcıları

RAKAMLARLA RASYONET

1502

Mutlu Müşteri

%97

Müşteri Devamlılığı

17,678K

Satır Kod

334K

Kupa Kahve

Referanslarımız

Güveniniz sayesinde her geçen gün daha güçlüyüz.

BURADAYIZ

RASYONET Bilgisayar Yazılım ve Danışmanlık A.Ş.

İTÜ Ayazağa Kampüsü Koru Yolu ARI Teknokent 3 Kat:2 No:203 34469 Maslak - İstanbul / T: 0212 285 49 85


BİZE ULAŞIN

Bize ulaşmak için aşağıdaki formu doldurunuz.

BİZİ TAKİP EDİN